LİSELİ GENÇLER ŞİRKET KURUYOR

30 Ocak 2018 12:14
 LİSELİ GENÇLER  ŞİRKET KURUYOR

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, liseli gençlerin girişimciliğini bir kez daha ortaya çıkaracak. Bu kapsamda liseli gençlere metorlük (danışman rehber) yapacak genç girişimcilerin eğitimleri başladı.

Projemizi şekillendiriyoruz
Eğitim programında konuşan ve proje hakkında bilgi veren TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy, "Eskişehir Sanayi Odası'nın koordinatörlüğünü üstelendiği Kurulumuz, lise çağından girişimci düşünebilmeyi verebilmek ve Eskişehir'e dolayısıyla da ülkemize değer katacak gençlerimizin gün yüzüne çıkarılmasını hedefliyor. Bu kapsamda projemizi şekillendiriyoruz" dedi.
Gönüllü öğrenciler
Projenin Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Sanayi Odası, Genç Başarı Eğitim Vakfı ile imzalanan "Liselerde Girişimcilik Projesi" protokolü ile yapıldığını da ifade eden Temizsoy, 9 ile 12. sınıflar için iş yönetimi, ekonomi ve girişimcilik derslerini verileceğini, belirlenen okullarda gönüllü öğrencilerin de projede yer alacağını vurguladı.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ortayaşlı

30 Ocak 2018 16:24
tebrik ediyorum üretim yapmadan katakulli yaparak kazan sağlamak üstün beceri gerektirir.
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor. 
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı.