KURAKLIĞIN FOTOĞRAFI

04 Eylül 2018 10:01
 KURAKLIĞIN FOTOĞRAFI

Eskişehirlilerin uğrak noktalarından biri olan Musaözü Göleti'ndeki su miktarının azlığı, kuraklık tehlikesini bir kez daha gözler önüne serdi. Bu yıl yağışların az olması nedeniyle gölette su neredeyse bitme noktasına geldi.

Kuruma noktasında

Geçen yıl barajlarda yeteri miktarda su bulunurken bu yıl Eskişehir kuraklık sorunu ile karşı karşıya. 1963 yılında su tutulmaya başlanılan ve bölgedeki çiftçilerin tarla sulamaları amacıyla yapılan Musaözü Barajı ise kuruma noktasına geldi.

Tehlikenin boyutu

2 ay önce balık tutmak için gölete gelen vatandaşlar şimdilerde bu manzara ile karşılaşıyor. Geçtiğimiz aylarda suyun içinde bulunan yerlerde bugünlerde piknik yapılıyor. Bitme noktasında olan su tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ahmet

04 Eylül 2018 10:50
Boşuna yırtınmıyoruz. Şehir olarak ağaçlandırma faaliyetlerine, son sürat hız vermeliyiz. Yeni şu kaynakları oluşturmalıyız.

hamdi

04 Eylül 2018 16:45
yirtinma kardesim konus. agac diksek ne olacak? termik santral hepsini kurutacak.
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.
YENİBAĞLAR'DA KANLI KAVGA
YENİBAĞLAR'DA KANLI KAVGA
Eskişehir’de aralarında husumet olduğu iddia edilen iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı. 
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.