KARİKATÜR OKULU AÇILDI!

18 Aralık 2017 12:15
 KARİKATÜR OKULU AÇILDI!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi tarafından tasarlanan ve “Karikatür Okulu Öğrencilerini Arıyor” çağrısı ile seçmeleri yapılan Karikatür Okulu çalışmalara başladı.

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi, çocukların yaratıcılığının gelişmesi, istismardan korunma, çocuk hakları konularında farkındalık yaratma amacıyla çocuklar için Karikatür Okulu tasarlandı. Yoğun talebin olduğu karikatür atölyesi 16 Aralık Cumartesi günü 6 hafta sürecek eğitimlere başladı. Atölyeye başvuran 8-12 yaş aralığındaki 53 Çocuk ayrı ayrı düzenlenen 3 atölyede çocuk haklarına yönelik toplumsal olayları kendi bakış açılarıyla karikatüre yansıtarak dile getirecekler.

Çocukların eğlenerek öğrendiği Karikatür Atölyesi’nde uzman eğitmenlerden çocuk hakları konusunda bilgi edinen çocuklar öğrendiklerini hayal güçlerinin yardımıyla kendilerine özgü karikatürler aracılığıyla kâğıda döküyorlar.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.