KAMULAŞTIRMADA RANT İDDİASI!

Son Güncelleme : 12 Mart 2018 13:03
 KAMULAŞTIRMADA  RANT İDDİASI!

Alpu Ovası'nda kurulması planlanan termik santral de kamulaştırılacak yerler belli oldu. Ancak santrale uzak bir bölgede yer alan bazı arsa ve tavuk çiftliklerinde kamulaştırma alanı içinde yer alması rant iddialarını artırdı.

ÜÇ KATI

Kamulaştırma haritasına bakıldığında, kurulması planlan termik santralin sağ tarafında az bir alan bulunuyor. Sol tarafında ise sağ tarafın üç katından fazla bir yer kamulaştırma alanına dahil edilmiş.

DESTEK VEREN

İşte bu alanda yer alan tarla ve tavuk çiftliklerinin termik santrale destek veren kişilere ait olduğu belirtiliyor. İddiaları göre bu arsalardan bazıları Alpu Belediye Başkanı Rafet Demirtaş'a ve tavuk çiftliklerinden bazıları da Beyazaltın Köyü Muhtarı Yüksel Girgin'ne ait...

Yorumlar (11) / Onay bekleyen (4)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

can 26

12 Mart 2018 09:25
eğer haber doğruysa , insanları doğayı katletmenin maddi karşılığını almışlar muhtar efendiler.

Yakaboyu Koruma Gönüllüsü

12 Mart 2018 11:20
Resimde kamulaştırma alanı içindeki kümesler Yüksel Girgin ve firmasına ait. Bu kümesler dere yatağının batısında kalıyor ve ana santral sahasından kopuk, alakasız bir yerde. Tamamen köyü yanlarına çekmek amaçlı sahayı büyütmüşler gibi. Bu kümesleri kimsenin kamulaştıracağına inanmıyorum ama bir şekilde köylü kandırıldı. Kümeslerine korkunç kamulaştırma geliri bekliyorlar. Ancak kamulaştırmayı ihaleyi kazanan firma yapacak ve bu kümesleri kamulaştırmayacak. Olan ovaya olacak, kandırılanlar kandırıldığıyla kalacak.

Dönün bu yanlıştan

12 Mart 2018 10:27
Bi bu değil herşey rant meselesi malesef herkez çıkarı için uğraşıyor allah için kimse birşey yapmıyor kimse kimseyi kandırmasın allah fakirin fukaranın yanında olsun dur bakalım canım ülkemde daha kimler rant için koltuk için para pul şan şöhret isim mevki için canından olacak allah sonumuzu hayır etsin candan ötesi varmı önce sağlık gerisi yalan...

Necmi çalış

12 Mart 2018 18:18
Bu dünyanın öbür tarafida var ama unutmayın kul hakkının affı olmaz

salih baba

12 Mart 2018 21:13
alpuda kurulması planlanan termik santral için mihallıccık koyunagıl yöresinde çıkan kömür kütahya kömüründen daha ham kömür, alpudaki de koyunagılınden daha ham kömür. rant ugruna güzelim tarım alanlarına kıymayın. RÜZGAR ENERJİSİ, GÜNES ENERJİSİ DURUKEN BU İNAT NİYE... cUMHURBAŞKANIMIZIN HER YERİN YEŞİLLENMESİ PROJESİNDE ALPU OVASININI DURUMUNUN TEKRAR DÜŞÜNÜLEREK GÖZDEN GEÇİRİLMESİNDE FAYDA OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM.

yazıklar olsun

13 Mart 2018 06:23
Menfaat herşeyin önünde bazı kişilere.

alpulu

14 Mart 2018 10:46
alpu belediye başkanı böyle bişe yapmaz !! desem inanırmısın sahi o makam arabasına ayda kaç para kira ödüyor ve araç kime ait

yok bey .............

14 Mart 2018 19:03
dahası var o kümesler devlet hibesiyle yapıldı menşesi belli olmayan ortaklarla aşağıda bir arkadaş başkanın makam arabasını sormuş oda yüksel başkanının köylüsü

ayşe ayşe

14 Mart 2018 09:36
Dünya menfaat dünyası...

bizde oyun bitmez

12 Mart 2018 09:32
elinden bir şey gelmeyenler , en azından orta ya bir fişek , fitne atmak lazım ki , köylü birbirine düşsün bu iş olmasın olaylar çıksın , şehir de ulaşadıkları nı şimdi köyde , mezrada arıyorlar . falancanın tarlasına 5 kuruş vermişler, seninkine 3 kuruş veriyorlar . yuh be , yeni oyunlar , acaba bu yeni ali cengiz oyunları tutacakmı .

şenol zeybek

12 Mart 2018 10:42
Bizim başkan yapmaz
EŞİM RAHAT UYUYACAK
EŞİM RAHAT UYUYACAK
Afrin'deki Mehmetçik'in kent merkezini ele geçirmesinin ardından gönderdikleri mesajı izleyen şehit Piyade Binbaşı Mithat Dunca'nın eşi Lütfiye Dunca duygulu anlar yaşadı.
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda 15 Mart'ta yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede dün şehit düşen Piyade Binbaşı Mithat Dunca (43), Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlandı.
ÇARŞIDA PANİK
ÇARŞIDA PANİK
Reşadiye Camii karşısında özel bir dershanede çıkan yangın paniğe neden oldu.
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
Tepebaşı Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü, bin 500 kadınla birlikte Çanakkale’de kutladı. Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı topraklar, her yıl olduğu gibi bu yıl da 18 Mart’ta ziyaret edildi.
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesinde 1982 yılında kurulan ve 3 milyon öğrenci sayısıyla dünyanın 11 mega üniversitesi arasında yer alan Açıköğretim sistemi, bugüne kadar 2 milyon 824 bin 363 mezun verdi.
ÇOCUK SENFONİ  3. YAŞINDA
ÇOCUK SENFONİ 3. YAŞINDA
Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 3. yaşını verdiği özel konser ile taçlandırdı.
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
AutoShow26 Otomobil Sporları ve Yardımlaşma Derneği, 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında etkinlik düzenleyerek vatandaşlara hoşaf ve ekmek dağıttılar.
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, "Sosyal yardım konusunda, insan hakları konusunda, insana yardım konusunda biz şu anda milli gelirimiz itibarıyla dünyanın en yardımsever milletiyiz, en yardımsever devletiyiz." dedi.