KAMULAŞTIRMADA RANT İDDİASI!

Son Güncelleme : 12 Mart 2018 13:03
 KAMULAŞTIRMADA  RANT İDDİASI!

Alpu Ovası'nda kurulması planlanan termik santral de kamulaştırılacak yerler belli oldu. Ancak santrale uzak bir bölgede yer alan bazı arsa ve tavuk çiftliklerinde kamulaştırma alanı içinde yer alması rant iddialarını artırdı.

ÜÇ KATI

Kamulaştırma haritasına bakıldığında, kurulması planlan termik santralin sağ tarafında az bir alan bulunuyor. Sol tarafında ise sağ tarafın üç katından fazla bir yer kamulaştırma alanına dahil edilmiş.

DESTEK VEREN

İşte bu alanda yer alan tarla ve tavuk çiftliklerinin termik santrale destek veren kişilere ait olduğu belirtiliyor. İddiaları göre bu arsalardan bazıları Alpu Belediye Başkanı Rafet Demirtaş'a ve tavuk çiftliklerinden bazıları da Beyazaltın Köyü Muhtarı Yüksel Girgin'ne ait...

Yorumlar (11) / Onay bekleyen (4)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

can 26

12 Mart 2018 09:25
eğer haber doğruysa , insanları doğayı katletmenin maddi karşılığını almışlar muhtar efendiler.

Yakaboyu Koruma Gönüllüsü

12 Mart 2018 11:20
Resimde kamulaştırma alanı içindeki kümesler Yüksel Girgin ve firmasına ait. Bu kümesler dere yatağının batısında kalıyor ve ana santral sahasından kopuk, alakasız bir yerde. Tamamen köyü yanlarına çekmek amaçlı sahayı büyütmüşler gibi. Bu kümesleri kimsenin kamulaştıracağına inanmıyorum ama bir şekilde köylü kandırıldı. Kümeslerine korkunç kamulaştırma geliri bekliyorlar. Ancak kamulaştırmayı ihaleyi kazanan firma yapacak ve bu kümesleri kamulaştırmayacak. Olan ovaya olacak, kandırılanlar kandırıldığıyla kalacak.

Dönün bu yanlıştan

12 Mart 2018 10:27
Bi bu değil herşey rant meselesi malesef herkez çıkarı için uğraşıyor allah için kimse birşey yapmıyor kimse kimseyi kandırmasın allah fakirin fukaranın yanında olsun dur bakalım canım ülkemde daha kimler rant için koltuk için para pul şan şöhret isim mevki için canından olacak allah sonumuzu hayır etsin candan ötesi varmı önce sağlık gerisi yalan...

Necmi çalış

12 Mart 2018 18:18
Bu dünyanın öbür tarafida var ama unutmayın kul hakkının affı olmaz

salih baba

12 Mart 2018 21:13
alpuda kurulması planlanan termik santral için mihallıccık koyunagıl yöresinde çıkan kömür kütahya kömüründen daha ham kömür, alpudaki de koyunagılınden daha ham kömür. rant ugruna güzelim tarım alanlarına kıymayın. RÜZGAR ENERJİSİ, GÜNES ENERJİSİ DURUKEN BU İNAT NİYE... cUMHURBAŞKANIMIZIN HER YERİN YEŞİLLENMESİ PROJESİNDE ALPU OVASININI DURUMUNUN TEKRAR DÜŞÜNÜLEREK GÖZDEN GEÇİRİLMESİNDE FAYDA OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM.

yazıklar olsun

13 Mart 2018 06:23
Menfaat herşeyin önünde bazı kişilere.

alpulu

14 Mart 2018 10:46
alpu belediye başkanı böyle bişe yapmaz !! desem inanırmısın sahi o makam arabasına ayda kaç para kira ödüyor ve araç kime ait

yok bey .............

14 Mart 2018 19:03
dahası var o kümesler devlet hibesiyle yapıldı menşesi belli olmayan ortaklarla aşağıda bir arkadaş başkanın makam arabasını sormuş oda yüksel başkanının köylüsü

ayşe ayşe

14 Mart 2018 09:36
Dünya menfaat dünyası...

bizde oyun bitmez

12 Mart 2018 09:32
elinden bir şey gelmeyenler , en azından orta ya bir fişek , fitne atmak lazım ki , köylü birbirine düşsün bu iş olmasın olaylar çıksın , şehir de ulaşadıkları nı şimdi köyde , mezrada arıyorlar . falancanın tarlasına 5 kuruş vermişler, seninkine 3 kuruş veriyorlar . yuh be , yeni oyunlar , acaba bu yeni ali cengiz oyunları tutacakmı .

şenol zeybek

12 Mart 2018 10:42
Bizim başkan yapmaz
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
Kütahya ve Eskişehir sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü balık ve kerevitin kıyıya vurması vatandaşları endişelendirdi. 
BOKSÖR DOKTORLAR
BOKSÖR DOKTORLAR
Eskişehir'de çeşitli hastanelerde görevli profesörden pratisyene birçok doktor, günün stresini ve yorgunluğunu boksla atıyor.
ES-ES AŞKI
ES-ES AŞKI
Eskişehirspor’un Gazişehir Gaziantep FK’yı konuk ettiği TFF 1. Lig 6. hafta maçında tribünde gelinlik ve damatlıkla maç izlemeye gelen çift ilgi odağı oldu. 
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile okul önlerinde öğrencilerin karşıya daha güvenli geçmeleri sağlanıyor. 
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
Eskişehir'de bir evcil hayvan dükkanının önünde bulunan tavşanı çalan hırsızlar, saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. 
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
 Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde bir araya gelen 4 nine, ilerleyen yaşlarına rağmen balkonu sınıfa çevirerek okuma öğreniyor. 
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
Ülke genelinde 65 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" Eskişehir’de de renkli görüntülere sahne oldu. 
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.