ESKİŞEHİR ÖVGÜSÜ

Son Güncelleme : 15 Mayıs 2018 16:05
 ESKİŞEHİR ÖVGÜSÜ

Eskişehir’e gelen Fransa Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Eric Soulier ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Eskişehir’de gerçekleştirilen kültür sanat çalışmaları hakkında Başkan Büyükerşen’den bilgi alan Soulier, şehrin tam anlamıyla eğitim, kültür ve sanat şehri olduğunu ifade etti. Kültür sanat alanında Eskişehir ile iyi ilişkiler kurduklarını ifade eden Soulier “Türkiye’de yerel yönetimlerle ilişkimizin en iyi olduğu belediyelerden biri olan Eskişehir ile daha birçok büyük çaplı sanat projelerine imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

AKILLANMAYIZ

16 Mayıs 2018 12:00
kendileri uzay , füze , uçak sanayi , otomobil sanayii en ileri EN YÜKSEK teknoloji yolunda , bize de 90 senedir veriyorlar gazı , ayın - oyun işler sanatsal çalışmalar hiç bir kişi ve insanlığa faydası olmayan işler peşindeyiz .

oxxo

16 Mayıs 2018 10:26
hoca şu geçen 5 seneyi gerçekten , davetle , gelen gidenle hoş beşle geçirdi .. hoca 5 sene içinde bir iş yaptımı vatandaşa hizmet için bir iş yaptımı biri çıkıp açıklarmı ?

Tarzan

16 Mayıs 2018 04:04
Hiç şaşırmadım hoca zaten Eskişehir'in sorunlarına 20 yıldır Fransız !

Arya

15 Mayıs 2018 20:46
Şehir dışarıdan gelene güzel dışarıdan gelenleri kenar mahallere götürseniz gelmeyen otobüs duraklarında bekletseniz tramvay çilesini yaşatsanız bakalım o zaman yorumlar ne olacak

- büyükerşen fransızmı

16 Mayıs 2018 10:16
fransız büyükelçisi erik ki yenikent Seyitgazi yolu kalabaksuyu deposu önüne getirmesini yolun nekadar sanatsal çevrenin pisliğin , çer çöpün çarpık asfalt yamalarının ve bu yolun nasıl kıvrıldığı çağdaş çizgiler taşıdığını konuğuna göstermeli idi .
TRAFİK KAZASI CAN ALDI
TRAFİK KAZASI CAN ALDI
 Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı. 
19 MAYIS GURURU
19 MAYIS GURURU
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk Spor Salonu'nda coşkuyla kutlandı. Düzenlenen etkinliğe, 7’den 70’e bir çok vatandaş, ellerinde Türk Bayraklarıyla katıldı.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından narkotik suçlarla mücadele kapsamında sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda 4 şüpheli yakalandı. 
   YASA DIŞI BAHİS  OPERASYONU
YASA DIŞI BAHİS OPERASYONU
Eskişehir'in de aralarında yer aldığı 4 ilde yapılan yasa dışı bahis operasyonunda 14 kişi gözaltına alındı. Evlerinde, arabalarında ve banka hesaplarında 1 milyon TL para ele geçirilen şahıslardan 8'i tutuklandı.
 ESKİŞEHİR TURU
ESKİŞEHİR TURU
Eskişehir’e gelen turistlerin ilk ziyaret ettikleri yerlerden biri olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi 40’a yakın Goldwing Sürücüleri Derneği üyesini ağırladı.
YENİKENT'TE ZİNCİRLEME KAZA
YENİKENT'TE ZİNCİRLEME KAZA
Eskişehir'de meydana gelen zincirleme trafik kazasında 1 kişi yaralandı. 
KİMSENİN SESİ ÇIKMASIN İSTİYORLAR
KİMSENİN SESİ ÇIKMASIN İSTİYORLAR
CHP PM Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye Usluer, tutuklu Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini ziyaret etti.
TOPRAĞIMIZI KORUMALIYIZ
TOPRAĞIMIZI KORUMALIYIZ
CHP İl Başkanı Rabia Akman ve beraberindeki partililer, Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Levent Özbunar ve Yönetimini ziyaret ettiler. Gündemde termik santral vardı.
BİRLİKTE FİDE DİKTİLER
BİRLİKTE FİDE DİKTİLER
Porsuk Çayı Feylesofları, Geleceğe Umut Reabitasyon Merkezindeki çocuklarla onlarla yerli fide dikimi gerçekleştirdi.