ESKİŞEHİR ÖVGÜSÜ

Son Güncelleme : 15 Mayıs 2018 16:05
 ESKİŞEHİR ÖVGÜSÜ

Eskişehir’e gelen Fransa Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Eric Soulier ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Eskişehir’de gerçekleştirilen kültür sanat çalışmaları hakkında Başkan Büyükerşen’den bilgi alan Soulier, şehrin tam anlamıyla eğitim, kültür ve sanat şehri olduğunu ifade etti. Kültür sanat alanında Eskişehir ile iyi ilişkiler kurduklarını ifade eden Soulier “Türkiye’de yerel yönetimlerle ilişkimizin en iyi olduğu belediyelerden biri olan Eskişehir ile daha birçok büyük çaplı sanat projelerine imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

AKILLANMAYIZ

16 Mayıs 2018 12:00
kendileri uzay , füze , uçak sanayi , otomobil sanayii en ileri EN YÜKSEK teknoloji yolunda , bize de 90 senedir veriyorlar gazı , ayın - oyun işler sanatsal çalışmalar hiç bir kişi ve insanlığa faydası olmayan işler peşindeyiz .

oxxo

16 Mayıs 2018 10:26
hoca şu geçen 5 seneyi gerçekten , davetle , gelen gidenle hoş beşle geçirdi .. hoca 5 sene içinde bir iş yaptımı vatandaşa hizmet için bir iş yaptımı biri çıkıp açıklarmı ?

Tarzan

16 Mayıs 2018 04:04
Hiç şaşırmadım hoca zaten Eskişehir'in sorunlarına 20 yıldır Fransız !

Arya

15 Mayıs 2018 20:46
Şehir dışarıdan gelene güzel dışarıdan gelenleri kenar mahallere götürseniz gelmeyen otobüs duraklarında bekletseniz tramvay çilesini yaşatsanız bakalım o zaman yorumlar ne olacak

- büyükerşen fransızmı

16 Mayıs 2018 10:16
fransız büyükelçisi erik ki yenikent Seyitgazi yolu kalabaksuyu deposu önüne getirmesini yolun nekadar sanatsal çevrenin pisliğin , çer çöpün çarpık asfalt yamalarının ve bu yolun nasıl kıvrıldığı çağdaş çizgiler taşıdığını konuğuna göstermeli idi .
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.
KUMAR OPERASYONU
KUMAR OPERASYONU
Eskişehir'de, kumar oynanmasına yönelik bir dernek binasına yapılan operasyonda 39 kişi yakalandı.
YATAĞAN'DAN ACI HABER
YATAĞAN'DAN ACI HABER
Tepebaşı Ülkü Ocakları eski yöneticilerinden Sezgin Kılıç, Yatağan Termik Santrali’nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
CHP Eskişehir Miletvekili Utku Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini Meclis’te ağırladı.
YENİ STADYUMDAN NELER ÇALINMAMIŞ Kİ...
YENİ STADYUMDAN NELER ÇALINMAMIŞ Kİ...
Eskişehir'de stadyumdan hırsızlık yaptığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı.
İŞTE KUPONUN OYNANDIĞI O BAYİ
İŞTE KUPONUN OYNANDIĞI O BAYİ
Haftalardır süren Süper Loto çekiliş sonuçlarında büyük heyecan sona erdi ve talih kuşu, Nasreddin Hoca'nın 'Dünyanın merkezi' olarak gösterdiği Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine kondu.
JANDARMA'DAN  YÜK KONTROLÜ
JANDARMA'DAN YÜK KONTROLÜ
Yaz döneminde saman taşımacılığının arttığı günlerde, hacimli yüklerini taşıma konusunda taşıma kapasitesi üzerinde yük bindiren taşımacılara, yol ve sürücülerin güvenliği için jandarma müsaade etmiyor.
OSMANLI ESERİ YOK OLMANIN EŞİĞİNDE
OSMANLI ESERİ YOK OLMANIN EŞİĞİNDE
Eskişehir’de 1836 yılında inşa edilen ve günümüzde halen aktif olarak kullanılan Osmanlı eseri tarihi ahşap caminin son hali, bakımsız olmasından dolayı görenlerinin içini burkuyor.