paykasa astropay astropay astropay ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

ESKİŞEHİR İÇİN ÖNEMLİ UYARI

12 Kasım 2018 09:45
 ESKİŞEHİR İÇİN  ÖNEMLİ UYARI

12 Kasım Düzce depreminin 19. yılı dolayısıyla açıklamada bulunan Jeoloji Mühendisleri Odası, önemli uyarılarda bulundu. Açıklamada, "Düzce Depreminin zararlarının artmasında büyük etken olan jeolojik koşullar maalesef Eskişehir içinde geçerlidir" denildi.

Açıklamada şu ifgadelere yer verildi; "Biz Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi olarak, sık aralıklarla ülkemizde yaşanan depremler ve sonucunda ortaya çıkan maddi ve manevi zararların yaşanmaması için, zararların en aza indirilmesi için, deprem öncesi deprem zararlarını azaltma yönünde yapılan araştırmalara önem verilmesi, jeoloji ve jeoteknik çalışmaların sonuçlarının önemsenmemesi durumunda doğanın acımasız yüzü ile tekrar, bu kez içinde yaşadığımız Eskişehir’de karşılaşabileceğimizi unutmamamız gerektiğini bir kez daha hatırlatırız" denildi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Liyakat

12 Kasım 2018 14:38
Hocam bu açıklamanız son derece önemli teşekkür ediyoruz. Fakat lütfen uzmanlık alanınızı dikkate alın. Alpu konusunda uzmanları konuşsun lütfen. Saygılar

Eses

13 Kasım 2018 11:17
Liyakat, Jeoloji mühendisliği alanı sadece deprem ve zemin etüdünü değil, maden yatakları, petrografi gibi alanları da kapsar. Yani Alpudan çıkarılacak kömür ve işlenmesi konusunda hoca da en az sizin kabul edeceğiniz uzmanlar kadar söz sahibidir.
ÇİLEĞİN KİLOSU 16 TL!
ÇİLEĞİN KİLOSU 16 TL!
Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden çilek, kış aylarında kilosu 16 liraya da olsa tezgahlarda satılmaya devam ediliyor. 
SİYASETİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ
SİYASETİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ
Eskişehir Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, “Eskişehir'de siyaseti gençleştireceğiz” dedi. Rahibi Yılmaz Büyükerşen için ise, “Onun adaylığı da yeni kesinleşti. Bende memnun oldum. Hayırlı uğurlu olsun. Henüz yeni başlıyoruz yola. Eskişehir ne yapacak göreceğiz bakalım”
DAĞ BAŞI DEĞİL  71 EVLER!
DAĞ BAŞI DEĞİL 71 EVLER!
Eskişehir'in merkeze yakın mahallelerinden 71 Evler'de büyük mağduriyet yaşanıyor. Yaklaşık 23 bin kişinin yaşadığı mahallenin bazı sokaklarında ne internet çekiyor ne de telefon.
MART SONUNDA BAHAR GELECEK
MART SONUNDA BAHAR GELECEK
CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, ilçe ziyaretlerine İnönü’de devam etti. Jale Nur Süllü yerel seçimlere vurgu yaparak “İnanıyoruz ki Mart'ın sonunda bahar gelecek” dedi.
KİMSENİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLİZ
KİMSENİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLİZ
Eskişehir Barosu Başkanı Mustafa Elagöz, “Hukuksuzluk gelirse iktidarlardan gelir. Biz her zaman hukuksuzluğun karşısındayız. Kimsenin arka bahçesi değiliz” dedi.
GERÇEK TARİHİ ÖĞRENİLMELİ
GERÇEK TARİHİ ÖĞRENİLMELİ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt geçtiğimiz Kayı Boyu Derneği’ni ziyaret etti. Kurt “Türk tarihini kulaktan dolma değil, gerçekleriyle öğrenmemiz, bilmemiz gerekir” dedi.
ESKİŞEHİR'DE SİLAHLI KAVGA
ESKİŞEHİR'DE SİLAHLI KAVGA
Uluönder Mahallesi'nde yaşayan ve aralarında husumet bulunan iki aile arasında tartışma çıktı. Tartışmada 2'sdi ağır olmak üzere 4 kişi yaralandı.
NİTELİKLİ ADAYLARA YER VERECEĞİZ
NİTELİKLİ ADAYLARA YER VERECEĞİZ
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün gerçekleştirildi. DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç, “Yerel seçimlerde nitelikli adaylara yer vereceğiz” dedi.
ÖRNEK DESTEK
ÖRNEK DESTEK
EOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Boyplast Yönetim Kurulu Başkanı Metin Saraç; Kızılay’ın “Bağışlanan Her Kan Kurtarılan 3 Can” kampanyasını işyerinde başlattı.