ESKİŞEHİR İÇİN ÖNEMLİ UYARI

12 Kasım 2018 09:45
 ESKİŞEHİR İÇİN  ÖNEMLİ UYARI

12 Kasım Düzce depreminin 19. yılı dolayısıyla açıklamada bulunan Jeoloji Mühendisleri Odası, önemli uyarılarda bulundu. Açıklamada, "Düzce Depreminin zararlarının artmasında büyük etken olan jeolojik koşullar maalesef Eskişehir içinde geçerlidir" denildi.

Açıklamada şu ifgadelere yer verildi; "Biz Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi olarak, sık aralıklarla ülkemizde yaşanan depremler ve sonucunda ortaya çıkan maddi ve manevi zararların yaşanmaması için, zararların en aza indirilmesi için, deprem öncesi deprem zararlarını azaltma yönünde yapılan araştırmalara önem verilmesi, jeoloji ve jeoteknik çalışmaların sonuçlarının önemsenmemesi durumunda doğanın acımasız yüzü ile tekrar, bu kez içinde yaşadığımız Eskişehir’de karşılaşabileceğimizi unutmamamız gerektiğini bir kez daha hatırlatırız" denildi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Liyakat

12 Kasım 2018 14:38
Hocam bu açıklamanız son derece önemli teşekkür ediyoruz. Fakat lütfen uzmanlık alanınızı dikkate alın. Alpu konusunda uzmanları konuşsun lütfen. Saygılar

Eses

13 Kasım 2018 11:17
Liyakat, Jeoloji mühendisliği alanı sadece deprem ve zemin etüdünü değil, maden yatakları, petrografi gibi alanları da kapsar. Yani Alpudan çıkarılacak kömür ve işlenmesi konusunda hoca da en az sizin kabul edeceğiniz uzmanlar kadar söz sahibidir.