BEYAZ ÖNLÜK HEYECANI

25 Ekim 2019 14:40
 BEYAZ ÖNLÜK HEYECANI

ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi 1. sınıf öğrencileri, “2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni” ile diş hekimliği mesleğine ilk adımlarını attılar.


Törene Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Tebebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz ve Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile protokol üyeleri de katıldı.

Törende konuşan ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şule Bayrak, genç bir fakülte olmalarına rağmen hızlı bir gelişim göstererek eğitim-öğretim açısından ve akademik açıdan devlet üniversiteleri arasında ilk 10 Diş Hekimliği Fakültesi arasına girdiklerini dile getirdi.

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak da genç diş hekimi adaylarına, dünyanın en saygın meslekleri arasında yer alan mesleklerini öğrenmek için var güçleriyle çalışmayı ve insani değerlerini geliştirmeyi üniversite yıllarının temel amaçları olarak belirlemelerini öğütlerken, mesleklerinin onlara aileleri tarafından takılan bir altın bilezik olduğunu asla unutmamalarını istedi.Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle