AK PARTİLİ ÜYELER YİNE REDDETTİLER

13 Eylül 2018 22:00
 AK PARTİLİ ÜYELER  YİNE REDDETTİLER

Daha önce otobüs alımı, Kurtuluş Otopark'ının satışı, belediye hizmet binası yeri gibi konuları reddeden AK Partili meclis üyeleri dün de büyükşehir belediyesine ait tarlaların satılmasını reddetti. Başkan Büyükerşen konuyu mahkemeye taşıyacağını söyledi.

Alt belediyeler sattı

Büyükşehir Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı ikinci oturumu Başkan Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı. Mecliste büyükşehir belediyesine ait ilçelerdeki tarlaların satılmak istenmesi tartışma konusu oldu. CHP’liler belediyenin gelir etmesi için AK Parti grubundan yetki istedi. AK Parti grubu satışa karşı çıkarak tarlaların satılması yerine farklı bir şekilde değerlendirilmesini istedi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt “Bu komisyon kararında keyfilik var. İşi uzatmanın anlamı yok. Alt belediyelerde tarlaları sattık bir şey olmadı” dedi.

Otobüs alamayacağız

Öte yandan 71 Evler Mahallesi’nde bulunan arsa üzerinde yapılmak istenen plan değişikliği mahkemeye taşındı. Akarbaşı Mahallesi’ndeki imar plan değişikliği ise veto edildi. Mecliste ayrıca, 40 adet otobüs alımı için kredi alımı için ise oybirliğiyle kabul edildi. İlgili madde hakkında konuşan Büyükerşen, “Otobüs alımı için ise kur artışından dolayı bu kadar otobüs alamayacağız açık” dedi. AK Partili meclis üyesi Mustafa Birsen ise, “AK Parti grubu 4 buçuk senedir toplu ulaşım ile ilgili üzerine düşen görevi yapmıştır" diye konuştu.

Yorumlar (11) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

şimşek

14 Eylül 2018 09:03
sayın başkanım ilçelere giden otobüs sayısını arttırın lütfen. Yer bulamıyoruz. Tek sefer yetersiz kalıyor. Özellikle Sivrihisar için mağdur oluyoruz. Bu hizmet için size çok teşekkür ederiz. Bizi rahat,konforlu ve ekonomik ulaşım ile kavuşturdunuz. Otobüscüler yazın klima açmaz, kışın kaloriferi geç açar çok rezil ettiler bizi. İnşallah 1 otobüs daha verilir. Eğer zarar ediyorsa biz belediye otobüsüne çift kartta basarız. Yeterki hizmet devam etsin.

es es

14 Eylül 2018 10:01
Her şeyi reddeden bu kişiler Eskişehirli değil mi?

Fatih

14 Eylül 2018 08:28
Neden satıyorsunuz be kardeşim.Bazen özelleştirme amacına ulaşmıyor.Kağıt fabrikalrı rekabet ile .kalite artsın fiatlar düşsün amaçlı özelleştirildi.Bu gün kağıtta dışa bağımlıyız.Bazen iyi niyet kötüye kullanılıyor.

mert

14 Eylül 2018 13:46
gelen tramvayalar daha ne kadar yatacak. geleli 6 ay oldu hala test sürüşü yapılıyor. okullar açılıyor sefer sıklığı 13 dk yerine 10 dk olmalı eksefer değil daha sık sefer istiyoruz.

Nasrettin Hoca

14 Eylül 2018 09:50
Aferin... Şehrine yatırım yapılmasından rahatsız olan adamlar bunlar. Eskişehir tarihine kara harflerle geçeceksiniz.

ozkan

14 Eylül 2018 08:30
tarlaların satışına elbette "hayır" diyeceklerdi. başka alternatifi mi var. sipariş bir haber olmuş.

Akarbaşılı

13 Eylül 2018 23:09
Altına 5-10 bine sözde ! araba çeken konuşuyor... Köydeyken eşeği olmayanlar şimdi şehre gelip trafikten şikayet ediyor.., Yok tramvay yolu daraltıyor, yok trafik tıkanıyor v.b. .. Ya bu tramvayları kullanan ve arabası olmayan binlerce insan ne yapsın.. Beğenmeyenler varsa Köyüne dönüp trafikten kurtulabilir...

alkışş

14 Eylül 2018 14:47
Reddedmeye devam ettikçe bizde sizleri red etmeye devam edeceğiz!!!!!

Eskisehirli

13 Eylül 2018 21:54
Eskisehir hergeçen gün yaşanmaz sehir olma yolunda tam gaz ilerliyor.

aras

14 Eylül 2018 12:53
en iyisini yapmışlar

itinayla ,, yol daraltılır

13 Eylül 2018 20:30
güzelim yolu bozup ortasından otogar - opera tranvay hattının geçirilmesi ve yapılmasını onaylayan meclise yazıklar olsun .
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.