AK PARTİLİ ÜYELER YİNE REDDETTİLER

13 Eylül 2018 22:00
 AK PARTİLİ ÜYELER  YİNE REDDETTİLER

Daha önce otobüs alımı, Kurtuluş Otopark'ının satışı, belediye hizmet binası yeri gibi konuları reddeden AK Partili meclis üyeleri dün de büyükşehir belediyesine ait tarlaların satılmasını reddetti. Başkan Büyükerşen konuyu mahkemeye taşıyacağını söyledi.

Alt belediyeler sattı

Büyükşehir Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı ikinci oturumu Başkan Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı. Mecliste büyükşehir belediyesine ait ilçelerdeki tarlaların satılmak istenmesi tartışma konusu oldu. CHP’liler belediyenin gelir etmesi için AK Parti grubundan yetki istedi. AK Parti grubu satışa karşı çıkarak tarlaların satılması yerine farklı bir şekilde değerlendirilmesini istedi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt “Bu komisyon kararında keyfilik var. İşi uzatmanın anlamı yok. Alt belediyelerde tarlaları sattık bir şey olmadı” dedi.

Otobüs alamayacağız

Öte yandan 71 Evler Mahallesi’nde bulunan arsa üzerinde yapılmak istenen plan değişikliği mahkemeye taşındı. Akarbaşı Mahallesi’ndeki imar plan değişikliği ise veto edildi. Mecliste ayrıca, 40 adet otobüs alımı için kredi alımı için ise oybirliğiyle kabul edildi. İlgili madde hakkında konuşan Büyükerşen, “Otobüs alımı için ise kur artışından dolayı bu kadar otobüs alamayacağız açık” dedi. AK Partili meclis üyesi Mustafa Birsen ise, “AK Parti grubu 4 buçuk senedir toplu ulaşım ile ilgili üzerine düşen görevi yapmıştır" diye konuştu.

Yorumlar (11) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

şimşek

14 Eylül 2018 09:03
sayın başkanım ilçelere giden otobüs sayısını arttırın lütfen. Yer bulamıyoruz. Tek sefer yetersiz kalıyor. Özellikle Sivrihisar için mağdur oluyoruz. Bu hizmet için size çok teşekkür ederiz. Bizi rahat,konforlu ve ekonomik ulaşım ile kavuşturdunuz. Otobüscüler yazın klima açmaz, kışın kaloriferi geç açar çok rezil ettiler bizi. İnşallah 1 otobüs daha verilir. Eğer zarar ediyorsa biz belediye otobüsüne çift kartta basarız. Yeterki hizmet devam etsin.

es es

14 Eylül 2018 10:01
Her şeyi reddeden bu kişiler Eskişehirli değil mi?

Fatih

14 Eylül 2018 08:28
Neden satıyorsunuz be kardeşim.Bazen özelleştirme amacına ulaşmıyor.Kağıt fabrikalrı rekabet ile .kalite artsın fiatlar düşsün amaçlı özelleştirildi.Bu gün kağıtta dışa bağımlıyız.Bazen iyi niyet kötüye kullanılıyor.

Akarbaşılı

13 Eylül 2018 23:09
Altına 5-10 bine sözde ! araba çeken konuşuyor... Köydeyken eşeği olmayanlar şimdi şehre gelip trafikten şikayet ediyor.., Yok tramvay yolu daraltıyor, yok trafik tıkanıyor v.b. .. Ya bu tramvayları kullanan ve arabası olmayan binlerce insan ne yapsın.. Beğenmeyenler varsa Köyüne dönüp trafikten kurtulabilir...

mert

14 Eylül 2018 13:46
gelen tramvayalar daha ne kadar yatacak. geleli 6 ay oldu hala test sürüşü yapılıyor. okullar açılıyor sefer sıklığı 13 dk yerine 10 dk olmalı eksefer değil daha sık sefer istiyoruz.

Nasrettin Hoca

14 Eylül 2018 09:50
Aferin... Şehrine yatırım yapılmasından rahatsız olan adamlar bunlar. Eskişehir tarihine kara harflerle geçeceksiniz.

ozkan

14 Eylül 2018 08:30
tarlaların satışına elbette "hayır" diyeceklerdi. başka alternatifi mi var. sipariş bir haber olmuş.

alkışş

14 Eylül 2018 14:47
Reddedmeye devam ettikçe bizde sizleri red etmeye devam edeceğiz!!!!!

Eskisehirli

13 Eylül 2018 21:54
Eskisehir hergeçen gün yaşanmaz sehir olma yolunda tam gaz ilerliyor.

aras

14 Eylül 2018 12:53
en iyisini yapmışlar

itinayla ,, yol daraltılır

13 Eylül 2018 20:30
güzelim yolu bozup ortasından otogar - opera tranvay hattının geçirilmesi ve yapılmasını onaylayan meclise yazıklar olsun .
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAYIN ALTINDA KALDI
TRAMVAYIN ALTINDA KALDI
Yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.
GÜNYÜZÜ'NDE FECİ KAZA
GÜNYÜZÜ'NDE FECİ KAZA
Günyüzü ilçesi Gümüşkonak mahallesinde meydana gelen trafik kazasında, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. 
YOLCU OTOBÜSÜ KAZA YAPTI
YOLCU OTOBÜSÜ KAZA YAPTI
Afyonkarahisar'da bir yolcu otobüsü refüjdeki su kanalına devrilmesi sonucu 25 kişi yaralandı, 8 kişi hayatını kaybetti.
ÖNEMLİ İSİMLERİ ZİYARET  ETTİ
ÖNEMLİ İSİMLERİ ZİYARET ETTİ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ŞANSLI ÇİFT
ŞANSLI ÇİFT
Özdilek Alışveriş Merkezleri 47. Yılına özel düzenlediği araba kampanyası kapsamında 3 adet BMW 418 Gran Coupe sahiplerini buldu.
100 AFİŞLE GEÇMİŞE YOLCULUK
100 AFİŞLE GEÇMİŞE YOLCULUK
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın gerçekleştirdiği yüzlerce konserin afişleri arasından seçkin 100 afiş, sanatseverlerin belleklerini tazelemek amacıyla Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sanat Galerisi’nde sergilenecek.
GEREKSİZ ZAMMI ŞİKAYET EDECEĞİZ
GEREKSİZ ZAMMI ŞİKAYET EDECEĞİZ
Türkiye Lokantacılar Federasyonun önderliğinde ,Eskişehir'de 'Ben Bir Esnafım Benim Sesim Olur musu?' toplantısı yapıldı.
GÜNDOĞAN OKULLARI GEZDİ
GÜNDOĞAN OKULLARI GEZDİ
Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, İlköğretim Haftası nedeniyle ilçede bulunan okulları ziyaret ederek kırtasiye malzemesi dağıttı.