YIKILAN DUVAR YENİDEN YAPILDI

11 Eylül 2019 16:34
  YIKILAN DUVAR  YENİDEN YAPILDI

Cumhuriyet Bulvarı üzerinde Gökmeydan Tramvay Durağı karşısında bulunan ve DSİ’ye ait olan sulama kanalı kenarında yıkılan istinat duvarı, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince kısa sürede tekrar yapılarak, oluşabilecek can ve mal kaybının önüne geçildi.

Yoğun yağışlar nedeniyle zarar gören ve mahalle sakinleri için tehlike arz eden istinat duvarında öncelikle gerekli hafriyat çalışmaları yapıldı. Yıkılan duvarın hafriyatını kaldıran ekipler, alanı araç trafiğine kapatarak 15 metre uzunluğunda planlanan betonarme istinat duvarını kısa sürede tamamladı. Duvar dolgusu ve çevre düzenlemesi sonrası alanın kısa sürede trafiğe açılacağını belirten yetkililer, çalışmalar sonrası bölgede sağanak yağışa bağlı herhangi bir sorun yaşanmayacağını ifade ettiler.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Utanç Kanalı

12 Eylül 2019 08:04
DSİ'ye ait pislik yuvası bu kanalın üzeri kapatılması lazım. koku, çöp, pislik, bakteriler ve sivrisinek-böcek hepsi o kanalda geziyor. DSİ yapamıyorsa belediyeye versin onlar kapatsın burayı. Ek Not: Bir ara akepeliler buranın fotosunu çekip belediyenin utanç kanalı diye paylaşıyordu sosyal medyalarında, gerçeği öğrenince jet hızıyla silmişlerdi :))

Eses

11 Eylül 2019 21:26
Bakkaldan ekmek alınmıyor. Zemin etüdü, proje yapımı, tetkiki ve onayı var. Yanlışsam düzeltin araya bayram tatili de girdi diye biliyorum. Yani normal bir süreç yaşanmıştır.

Tayyar

11 Eylül 2019 17:02
Kısa sürede mi yapıldı :)) 2 ay öyle durduktan sonra kısa sürede yapıldı doğru :)