TIP FAKÜLTESİ'NE ZORUNLU EKSPRES HAT

21 Mart 2020 12:33
  TIP FAKÜLTESİ'NE  ZORUNLU EKSPRES HAT

Türkiye'de her geçen gün daha fazla yayılan korona virüs salgını nedeniyle Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü'nün aldığı karar ile otobüslerin kampüs içerisine girmesi yasaklandı.

Karar üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi 23 Mart 2020 Pazartesi günü itibariyle Odunpazarı-ESOGÜ arasındaki hatlarda geçici süreyle düzenlemeye gidileceğini ve bu güzergahta ekspres hattın hizmet vereceğini duyurdu.

Alınan kararlar gereği Siyah 2, Siyah 4, Siyah 8, Mavi 12, Siyah 14, Siyah 19, Siyah 23, Siyah 24, Siyah 43, Kırmızı 44 ve Siyah 54 numaralı toplu taşıma araçlarının kampüs içerisine alınmayacağı duyuruldu.

Büyükşehir Belediyesi ise belirtilen hatlar ile ilgili yeni bir düzenlemeye gitti. Araçların son durağının kampüs içerisi olduğunu ve kampüs dışarısında araçların trafiği aksatmadan bekleme yapabileceği bir nokta olmadığını açıklayan Büyükşehir Belediyesi, bu hatların Odunpazarı'na kadar geleceğini ve sonrasında Tıp Fakültesi Ekspres Hattı ile Tıp Fakültesi'ne ulaşabileceğini duyurdu.

Bu hatlarla Odunpazarı'na kadar gelecek vatandaşların 15 dakikada bir kalkacak ekspres hatlara bineceğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Atatürk Bulvarı boyunca tüm duraklara da yeni uygulama ile ilgili bilgilendirmelerin asıldığını belirttiler.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Es

21 Mart 2020 12:48
Güzel 1 karar olmuş ama tıp fakültesi Ekspres hattına binmek için odunpazarına otobüs gelip tıp fakültesi ekspresi binecekler kişilere ücretiz olması gerekir odunpazarı otobüs inip ekspres otobüs bilet basmadan yani tek bilet gidilse çok güzel olur

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma