TARİFELİ UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLASIN

Son Güncelleme : 21 Eylül 2018 10:09
  TARİFELİ UÇUŞLAR  YENİDEN BAŞLASIN

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hasan Polatkan Havaalanı’nın yolcu ve kargo taşımacılığında daha işler hale getirilmesi ve tarifeli uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.

Çokça tartışıldı

Eskişehir’de uçuşların tekrar başlaması yönünde kamuoyunda yoğun bir talep ve beklenti olduğunu dile getiren Çakırözer, “ Eskişehir Havaalanı tarifeli uçuşlara zarar gerekçesiyle kapatılmış, Kütahya Zafer Havaalanı bu şekilde faaliyete geçmiş, Eskişehir başta olmak üzere ülke genelinde çokça tartışılmıştı” dedi.

Yolcu kapasitesi ortada

Çakırözer, “Ancak Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre Ağustos 2018’de Zafer Havaalanı’nda toplam 72 bin 484 yolcu taşınırken, tarifeli uçuşlara kapatılan Eskişehir Hasan Polatkan’da toplam 73 bin 439 yolcu taşınmıştır. Eskişehir’in yolcu kapasitesi ortadadır. Eskişehir’imizi daha fazla yurttaşımızın ziyaret edebilmesi için Eskişehir’imizdeki hava alanı işler hale getirilmelidir. Kütahya’da olduğu gibi Eskişehir’imizde de seyahat acentalarına destek verilmelidir” dedi.

Turizm zirvesi

Eskişehir’in kültür ve turizm potansiyelinin geliştirilmesi adına Eskişehir’de ‘turizm zirvesi’ yapılması çağrısında bulunan Çakırözer, “Eskişehir’imizde Bakanlık ve yerel yönetimler ortaklığında Ticaret Odamız ve Sanayi Odamızın da katılımıyla Eskişehir’de turizm acentaları ile ‘turizm zirvesi’ yapılmalıdır. Böyle bir turizm zirvesinin yapılması Eskişehir kültür ve turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve Eskişehir’e gelen turistlerin daha çok şehirde kalması adına büyük önem taşıyacaktır” dedi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

es es

21 Eylül 2018 13:28
Hava alanı ile ve uçuşlar ile ilgili teklifleri neden AKP'li (sözde) Eskişehir milletvekillerimiz yapamıyor acaba? Bu konuda girişimde bulunmaktan neden kaçıyorlar?

deniz

21 Eylül 2018 11:08
Mevcut havalimanı ile hava taşımacılığı yapılmaz....Herşeyin daha büyüğünü yapan AKP den bizde daha büyük havalimanı istiyoruz....Madem kriz mriz yok....De haydi bre efeler yapın erkekseniz görelim...

arya

21 Eylül 2018 12:23
ne kızılinlermiş be arkadaş alakası olan olmayan her haberin altında kızılinlerde kızılinler

Eses

25 Eylül 2018 05:00
Antalya, İzmir ve Adanaya sefer koyulursa çalışır.

mustafa

21 Eylül 2018 12:18
Eskişehir den nereye tarifeli sefer konulabilir ki? Çok saçma İstanbul zaten 3,5 saat uçakla gitsen 3,5 saate Atatürk havalimanından taksime gelemezsiniz. Ankara desen 2,5 saat Ankara havalimanından kızılaya gelmek 3 saat. kim binecek uçağa ucak uzak yerler için iyi ama Eskişehir'liler kalkıpta van'a, antep'e gitmeyeceğine göre ucak işi olmaz.

Doğa Sever

21 Eylül 2018 11:05
Ziyarette ; yıllardır bekleyen Kızılinler projeside gündeme geldi mi acaba?