ŞEHİR HASTANESİNİN İNŞAATI TAMAMLANDI

07 Eylül 2018 10:44
  ŞEHİR HASTANESİNİN  İNŞAATI TAMAMLANDI

2015 yılının son aylarında dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından temeli atılan hastanenin inşaatı tamamlandı.

81 yatak kapasiteli

Kamu-özel işbirliği modeliyle yapılan Şehir Hastanesi 341 bin 287 metrekarelik alana yapıldı. 1 milyar 678 milyon liraya mal olan bin 81 yataklı hastanede; 254 poliklinik, 131 yoğun bakım ünitesi, 35 ameliyathane ve 90 yataklı ruh sağlığı bölümü yer alacak. Sağlık çalışanlarının dışında dev hastane kampüsünde bin 361 kişi istihdam edilecek.

Ulaşım hatları

İnşaatı tamamlanan Şehir Hastanesinin iç dizaynında da son aşamalara gelindi. Büyükşehir Belediyesi tarafından hastaneye sağlanacak tramvay hattının yapımı sürerken, dev kampüsün ulaşım dışında bir eksiğinin kalmadığı öğrenildi. Önümüzdeki günlerde ulaşım hatlarının tamamlanmasıyla Şehir Hastanesinin hizmete girmesi bekleniyor.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

hastane uzak mış.

07 Eylül 2018 15:05
hastane uzakmış . güldürmeyin insanı . hastane valilik meydanına mı yapılacak tı. nereye yapılsaydı . yakın olacaktı .. maden eleştiriniz var , öneriniz de olmalıydı .

Muzaffer

07 Eylül 2018 13:37
güzelim hastane hizmete girmek için tramvay inşaatının bitmesini mi bekleyecek şimdi ? tramvay hattı inşaatı daha 1 yıla yakın sürer.

AOD

12 Eylül 2018 18:42
Öyle toplum olmuşuzki her yorumumuzu siyasi yapıyoruz.Yahu kim yaparsa nasıl yaparsa yapsın,ister başkasına yaptırsın.Bu hizmetleri görmüyenler vicdan yoksunudurlar.Boğaz köprüleri,Tüp geçitler,Osmangazi köprüsü,İzmir oto yolu,İnşası devam eden Çanakkale boğaz köprüsü.Hava meydanları,Hızlı trenler hangisi memlekete zararlı.Yaptırandan,yapandan ALLAH bin kere razı olsun.Kurban bayramında çanakkalede 7 saat feribot sırası bekleseydiniz o zaman anlardınız bu köprülerin,tünellerin kıymetini.İstanbulu deniz altından 15 dk.da geçiyorsun.Bu hastane sadece eskişehire değil civar illerede hizmet edecek sıra beklemeden muayene olacaksın kötümü kardeşim.ALLAH emeği geçenlerden razı olsun

ESCEMES

15 Eylül 2018 00:10
yahu hastahaneye uzak diyenler kafayı yemiş.hasta garantisi diyen zevzek sen gelme hastahaneye...

pusat

07 Eylül 2018 12:24
hastane güzelde birçok mahalleye aşırı derecede uzak, kendi aracı olmayan vatandaş ulaşım sıkıntısı çekecektir

Sevgin Yılmaz

18 Eylül 2018 14:07
Bu büyük millete bu büyük eserler yakışır.

Hasta Garantisi

12 Eylül 2018 11:22
"Hastane Çok Güzel" diyenler.. umarım ki verilen hasta garantisini de siz ve yakınlarınız karşılarsınız. Böylece bu muhteşem hastaneden çıkmamış olursunuz.

MUSTİ

07 Eylül 2018 14:01
Şundan emin olun ki Allah bu hastaneyi yapandan razı olsun diyeceksiniz. En başta bu hastaneye karşı gelenler söyleyecek. Yazın bir kenara.
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi. 
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.