ŞEHİR HASTANESİNİN İNŞAATI TAMAMLANDI

07 Eylül 2018 10:44
  ŞEHİR HASTANESİNİN  İNŞAATI TAMAMLANDI

2015 yılının son aylarında dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından temeli atılan hastanenin inşaatı tamamlandı.

81 yatak kapasiteli

Kamu-özel işbirliği modeliyle yapılan Şehir Hastanesi 341 bin 287 metrekarelik alana yapıldı. 1 milyar 678 milyon liraya mal olan bin 81 yataklı hastanede; 254 poliklinik, 131 yoğun bakım ünitesi, 35 ameliyathane ve 90 yataklı ruh sağlığı bölümü yer alacak. Sağlık çalışanlarının dışında dev hastane kampüsünde bin 361 kişi istihdam edilecek.

Ulaşım hatları

İnşaatı tamamlanan Şehir Hastanesinin iç dizaynında da son aşamalara gelindi. Büyükşehir Belediyesi tarafından hastaneye sağlanacak tramvay hattının yapımı sürerken, dev kampüsün ulaşım dışında bir eksiğinin kalmadığı öğrenildi. Önümüzdeki günlerde ulaşım hatlarının tamamlanmasıyla Şehir Hastanesinin hizmete girmesi bekleniyor.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

hastane uzak mış.

07 Eylül 2018 15:05
hastane uzakmış . güldürmeyin insanı . hastane valilik meydanına mı yapılacak tı. nereye yapılsaydı . yakın olacaktı .. maden eleştiriniz var , öneriniz de olmalıydı .

AOD

12 Eylül 2018 18:42
Öyle toplum olmuşuzki her yorumumuzu siyasi yapıyoruz.Yahu kim yaparsa nasıl yaparsa yapsın,ister başkasına yaptırsın.Bu hizmetleri görmüyenler vicdan yoksunudurlar.Boğaz köprüleri,Tüp geçitler,Osmangazi köprüsü,İzmir oto yolu,İnşası devam eden Çanakkale boğaz köprüsü.Hava meydanları,Hızlı trenler hangisi memlekete zararlı.Yaptırandan,yapandan ALLAH bin kere razı olsun.Kurban bayramında çanakkalede 7 saat feribot sırası bekleseydiniz o zaman anlardınız bu köprülerin,tünellerin kıymetini.İstanbulu deniz altından 15 dk.da geçiyorsun.Bu hastane sadece eskişehire değil civar illerede hizmet edecek sıra beklemeden muayene olacaksın kötümü kardeşim.ALLAH emeği geçenlerden razı olsun

Muzaffer

07 Eylül 2018 13:37
güzelim hastane hizmete girmek için tramvay inşaatının bitmesini mi bekleyecek şimdi ? tramvay hattı inşaatı daha 1 yıla yakın sürer.

pusat

07 Eylül 2018 12:24
hastane güzelde birçok mahalleye aşırı derecede uzak, kendi aracı olmayan vatandaş ulaşım sıkıntısı çekecektir

ESCEMES

15 Eylül 2018 00:10
yahu hastahaneye uzak diyenler kafayı yemiş.hasta garantisi diyen zevzek sen gelme hastahaneye...

Sevgin Yılmaz

18 Eylül 2018 14:07
Bu büyük millete bu büyük eserler yakışır.

Hasta Garantisi

12 Eylül 2018 11:22
"Hastane Çok Güzel" diyenler.. umarım ki verilen hasta garantisini de siz ve yakınlarınız karşılarsınız. Böylece bu muhteşem hastaneden çıkmamış olursunuz.

MUSTİ

07 Eylül 2018 14:01
Şundan emin olun ki Allah bu hastaneyi yapandan razı olsun diyeceksiniz. En başta bu hastaneye karşı gelenler söyleyecek. Yazın bir kenara.
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
Eskişehir’de zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren hayvanlar için Kırka mahallesindeki belirli bölgelere yem bırakıldı. 
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
Dünya üzerinde hangi ülkelerin ne kadar güvenli olduğu belli olurken, Türkiye 59,62’lik güven endeksiyle 49’uncu sırada yer aldı. Eskişehir ise yine Türkiye'nin en güvenli şehri olarak belirlendi.
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
Eskişehir'de, Porsuk Çayı'na düştüğü iddia edilen şahıs için polis ve itfaiye ekipleri adeta seferber oldu. Eskişehir İtfaiyesi dalgıç ekipleri soğuk havaya rağmen uzun süre suya düştüğü ihbarı yapılan şahsı bulmak için arama kurtarma çalışmaları yaptı. 
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
Hatboyu Caddesinde dün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.
AKIL ALMAZ SAVUNMA
AKIL ALMAZ SAVUNMA
Eskişehir'de, SIM kartın çalışmaması nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi bıçakla öldürdükleri iddia edilen sanıkların davasında yapılan savunma adeta ‘pes’ dedirtti.
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve parti yöneticileri ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir'in huzur kenti olduğunu söyledi.
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, MHP’nin Odunpazarı’ndaki temsilcileri ile bir araya geldi. Doğan “Cumhur İttifakı’nın ortak adayıyım” dedi.
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu’nu ziyaret etti.