ŞEHİR HASTANESİNİN İNŞAATI TAMAMLANDI

07 Eylül 2018 10:44
  ŞEHİR HASTANESİNİN  İNŞAATI TAMAMLANDI

2015 yılının son aylarında dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından temeli atılan hastanenin inşaatı tamamlandı.

81 yatak kapasiteli

Kamu-özel işbirliği modeliyle yapılan Şehir Hastanesi 341 bin 287 metrekarelik alana yapıldı. 1 milyar 678 milyon liraya mal olan bin 81 yataklı hastanede; 254 poliklinik, 131 yoğun bakım ünitesi, 35 ameliyathane ve 90 yataklı ruh sağlığı bölümü yer alacak. Sağlık çalışanlarının dışında dev hastane kampüsünde bin 361 kişi istihdam edilecek.

Ulaşım hatları

İnşaatı tamamlanan Şehir Hastanesinin iç dizaynında da son aşamalara gelindi. Büyükşehir Belediyesi tarafından hastaneye sağlanacak tramvay hattının yapımı sürerken, dev kampüsün ulaşım dışında bir eksiğinin kalmadığı öğrenildi. Önümüzdeki günlerde ulaşım hatlarının tamamlanmasıyla Şehir Hastanesinin hizmete girmesi bekleniyor.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

hastane uzak mış.

07 Eylül 2018 15:05
hastane uzakmış . güldürmeyin insanı . hastane valilik meydanına mı yapılacak tı. nereye yapılsaydı . yakın olacaktı .. maden eleştiriniz var , öneriniz de olmalıydı .

AOD

12 Eylül 2018 18:42
Öyle toplum olmuşuzki her yorumumuzu siyasi yapıyoruz.Yahu kim yaparsa nasıl yaparsa yapsın,ister başkasına yaptırsın.Bu hizmetleri görmüyenler vicdan yoksunudurlar.Boğaz köprüleri,Tüp geçitler,Osmangazi köprüsü,İzmir oto yolu,İnşası devam eden Çanakkale boğaz köprüsü.Hava meydanları,Hızlı trenler hangisi memlekete zararlı.Yaptırandan,yapandan ALLAH bin kere razı olsun.Kurban bayramında çanakkalede 7 saat feribot sırası bekleseydiniz o zaman anlardınız bu köprülerin,tünellerin kıymetini.İstanbulu deniz altından 15 dk.da geçiyorsun.Bu hastane sadece eskişehire değil civar illerede hizmet edecek sıra beklemeden muayene olacaksın kötümü kardeşim.ALLAH emeği geçenlerden razı olsun

Muzaffer

07 Eylül 2018 13:37
güzelim hastane hizmete girmek için tramvay inşaatının bitmesini mi bekleyecek şimdi ? tramvay hattı inşaatı daha 1 yıla yakın sürer.

pusat

07 Eylül 2018 12:24
hastane güzelde birçok mahalleye aşırı derecede uzak, kendi aracı olmayan vatandaş ulaşım sıkıntısı çekecektir

ESCEMES

15 Eylül 2018 00:10
yahu hastahaneye uzak diyenler kafayı yemiş.hasta garantisi diyen zevzek sen gelme hastahaneye...

Sevgin Yılmaz

18 Eylül 2018 14:07
Bu büyük millete bu büyük eserler yakışır.

Hasta Garantisi

12 Eylül 2018 11:22
"Hastane Çok Güzel" diyenler.. umarım ki verilen hasta garantisini de siz ve yakınlarınız karşılarsınız. Böylece bu muhteşem hastaneden çıkmamış olursunuz.

MUSTİ

07 Eylül 2018 14:01
Şundan emin olun ki Allah bu hastaneyi yapandan razı olsun diyeceksiniz. En başta bu hastaneye karşı gelenler söyleyecek. Yazın bir kenara.
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.
KADINA ŞİDDET TARTIŞILACAK
KADINA ŞİDDET TARTIŞILACAK
Odunpazarı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Kapsamında “Birleşeceğiz Şiddete Son Vereceğiz” adlı bir panel düzenleyecek.