SARICAKAYA'YA BİN ZEYTİN FİDANI

19 Nisan 2018 10:31
  SARICAKAYA'YA  BİN ZEYTİN FİDANI

Eskişehir’in Akdeniz’i olarak bilinen ve iç Anadolu’da zeytin yetişen tek yer olan Sarıcakaya ilçesine bin adet zeytin fidanı daha dikildi.

Sarıcakaya Belediyesi ve Orman bölge Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen projede, stat caddesi üzerine, refüj ve boş alanlara fidanlar dikildi. Fidan dikimine, Kaymakam Recep Aydın, Belediye Başkanı Faruk Güler, DSİ Bölge Müdürü Murat Gül ve Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve öğrenciler katıldı. Eskişehir Orman Fidanlığında sera altında yetiştirilen zeytin fidanları toprakla buluşturuldu. Fidanların bakımı belediyeye ait olacak.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mahmut

19 Nisan 2018 10:58
Kapatılan beldelerde yaşayanlar cezalandırıldı.Bütün gelirleri bu belediyeye akıyor.Belediye 2 işcinin parasını ödeyemezken artık kültür gezileri düzenlemeye başladı.Bütün yatrımler merkeze.Beldeler harap oldu.Nüfusları azaldı.

Hasan

19 Nisan 2018 11:02
Köylere haftada bir defa gelip çöp alıyor.Gelmeyin.Millet çöpünü kendi toplar.

beyköylü

19 Nisan 2018 14:21
Mademki hizmet merkezde yoğunlaştı ,seçimi iyi değerlendiriyoruz köylerden belediye başkanı seçiyoruz,köylerin oyu merkezden fazla,bir dönem daha yakınmanın bir anlamı yok.

Lçn

20 Nisan 2018 16:43
Laçın olarak Sarıcakaya belediyesinden hiç bir şey istemiyoruz.Bizim kaynaklarımızı da kullanmasınlar.2000-2500 nüfus varken yarısı göç etti.

Kadir

20 Nisan 2018 16:32
Laçin Sarıcakaya'nın mahallesi asla değildir.

ömer

20 Nisan 2018 12:09
çok güzel bu bölge bir tünelle eskihire bağlanmalı yani üstten yollarla falan değil eskişehir bu bölgenin ikliminden sonuna kadar yararlanmalı ve bu bölge insanıda daha gelişmeli.Ayrıca oranın yerlileri yorum yapmış ben de bu değerlendirmelere katılıyorum.Bizim ilçedede aynı yatırımlar merkez ilçeye ve ya bu ilçeye yakın yerlere yapılıyor çever köylere yatırım yok. 2-3 haftada gelinirse çöpler alınıyor.hizmet bu mu yani.

Gazi

19 Nisan 2018 19:16
Biz mahalle olmak istemiyoruz.Sarıcakaya kendi başının çaresine baksın.o kadar.

Hakan

19 Nisan 2018 19:14
Beyköylü. köylerden belediye başkanı mı seçiliyor Siz mahalle olarak kalın. İsteyen eskiden olduğu gibi köy olsun .Biz kendi çöplerimizi toplarız.
TEHLİKE ÇOK BÜYÜK
TEHLİKE ÇOK BÜYÜK
Gündüzler Mahallesindeki çiftçiler ve CHP'li vekiller, Porsuk Barajı'nın kapaklarının açılmasına tepki gösterdi. Eskişehir Sulama Birliği eski başkanı Selami Ayaz Porsuk Barajındaki suyun azaldığını belirterek "Kuraklık yaşanabilir. Tehlike çok büyük" dedi.
CAYIR CAYIR YANDI!
CAYIR CAYIR YANDI!
Eskişehir’de bir binada, çatı onarımında kullanılan zift kağıtlarının tutuşması sonucu yangın çıktı. 
GENÇLERİMİZ  ZEHİRLENMESİN
GENÇLERİMİZ ZEHİRLENMESİN
Ülkü Ocakları Eskişehir Yunusemre Şube Başkanlığı 'Uyuşturcuya Hayır' kampanyası kapsamında, vatandaşları bilinçlendirmek için Hamamyolu'nda bildiri dağıtıp açıklama yaptı.
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE  TOPYEKÜN YAPILMALI
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TOPYEKÜN YAPILMALI
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında yapıldı.
ŞEHRİM 2023 OTOBÜSÜ ESKİŞEHİR'E GELİYOR
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Son olarak Afrin Harekatı'na katılan ve Eskişehir'e dönen Uzman Çavuş Murat Kızıldağ, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh Sücaeddin Veli için 16. yüzyılın başında yaptırılan, 2015'te Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından restore ettirilen türbe, yılda ortalama 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
Eskişehir’de sokağa bırakılan “Şanslı” isimli kedi, yaşadığı kaza sonucu ön patilerini kaybetti.
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
Eskişehir'de alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada binin üzerinde araç sürücüsünü denetledi.

EN SON HABERLER