SARICAKAYA'YA BİN ZEYTİN FİDANI

19 Nisan 2018 10:31
  SARICAKAYA'YA  BİN ZEYTİN FİDANI

Eskişehir’in Akdeniz’i olarak bilinen ve iç Anadolu’da zeytin yetişen tek yer olan Sarıcakaya ilçesine bin adet zeytin fidanı daha dikildi.

Sarıcakaya Belediyesi ve Orman bölge Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen projede, stat caddesi üzerine, refüj ve boş alanlara fidanlar dikildi. Fidan dikimine, Kaymakam Recep Aydın, Belediye Başkanı Faruk Güler, DSİ Bölge Müdürü Murat Gül ve Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve öğrenciler katıldı. Eskişehir Orman Fidanlığında sera altında yetiştirilen zeytin fidanları toprakla buluşturuldu. Fidanların bakımı belediyeye ait olacak.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mahmut

19 Nisan 2018 10:58
Kapatılan beldelerde yaşayanlar cezalandırıldı.Bütün gelirleri bu belediyeye akıyor.Belediye 2 işcinin parasını ödeyemezken artık kültür gezileri düzenlemeye başladı.Bütün yatrımler merkeze.Beldeler harap oldu.Nüfusları azaldı.

Hasan

19 Nisan 2018 11:02
Köylere haftada bir defa gelip çöp alıyor.Gelmeyin.Millet çöpünü kendi toplar.

beyköylü

19 Nisan 2018 14:21
Mademki hizmet merkezde yoğunlaştı ,seçimi iyi değerlendiriyoruz köylerden belediye başkanı seçiyoruz,köylerin oyu merkezden fazla,bir dönem daha yakınmanın bir anlamı yok.

Lçn

20 Nisan 2018 16:43
Laçın olarak Sarıcakaya belediyesinden hiç bir şey istemiyoruz.Bizim kaynaklarımızı da kullanmasınlar.2000-2500 nüfus varken yarısı göç etti.

Kadir

20 Nisan 2018 16:32
Laçin Sarıcakaya'nın mahallesi asla değildir.

ömer

20 Nisan 2018 12:09
çok güzel bu bölge bir tünelle eskihire bağlanmalı yani üstten yollarla falan değil eskişehir bu bölgenin ikliminden sonuna kadar yararlanmalı ve bu bölge insanıda daha gelişmeli.Ayrıca oranın yerlileri yorum yapmış ben de bu değerlendirmelere katılıyorum.Bizim ilçedede aynı yatırımlar merkez ilçeye ve ya bu ilçeye yakın yerlere yapılıyor çever köylere yatırım yok. 2-3 haftada gelinirse çöpler alınıyor.hizmet bu mu yani.

Gazi

19 Nisan 2018 19:16
Biz mahalle olmak istemiyoruz.Sarıcakaya kendi başının çaresine baksın.o kadar.

Hakan

19 Nisan 2018 19:14
Beyköylü. köylerden belediye başkanı mı seçiliyor Siz mahalle olarak kalın. İsteyen eskiden olduğu gibi köy olsun .Biz kendi çöplerimizi toplarız.
LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
Eskişehir Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulda tasarımını yaptıkları İnsansız Hava Aracı (İHA) ile Uluslararası Robot Yarışmasında dünya ikincisi olarak büyük bir başarı örneği gösterdiler.
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret etti.
ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATTILAR
ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATTILAR
Eskişehir Ülkü Ocakları, Eskişehirli şehitlerin hatıralarını 'Cennet Taburu' sergisinde yaşattı. Taşbaşında gerçekleştirdikleri fotoğraf sergisine çok sayıda vatandaş katıldı. Şehitlerin fotoğraflarını sergide gören vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.
RAMAZAN BEREKETİ PAYLAŞILDI
RAMAZAN BEREKETİ PAYLAŞILDI
Odunpazarı Belediyesi, Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren her akşam iftar yemeği düzenliyor.
ÇANKAYA'DA YOLLAR ASFALTLANDI
ÇANKAYA'DA YOLLAR ASFALTLANDI
Odunpazarı Belediyesi sorunsuz bir üst yapı parolasıyla çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında Çankaya Mahallesi’nde asfalt çalışması gerçekleştirdi.
19 MAYIS COŞKUSU
19 MAYIS COŞKUSU
Türk Eğitim Derneği (TED) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Gençlik Festivali kapsamında 15 bin kişilik dev bir kadro ile geçit töreni düzenledi.
AKVARYUMDA BAYRAM SEVİNCİ
AKVARYUMDA BAYRAM SEVİNCİ
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eti Sualtı Dünyası’nda dalgıçlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı nedeniyle akvaryumda Türk bayrağı ve Atatürk posteri açtılar. Ziyaretçiler ellerinde bayraklar ve İzmir Marşı söyleyerek, coşkuyla dalgıçların gösterisini izlediler.
İFTAR SEVİNCİNİ PAYLAŞTILAR
AYNI SOFRADA BULUŞTULAR
AYNI SOFRADA BULUŞTULAR
Seyitgazi Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen iftar buluşmalarının 5'incisi Sarayören ve Taşlık Mahallelerinde başladı.