SARICAKAYA'YA BİN ZEYTİN FİDANI

19 Nisan 2018 10:31
  SARICAKAYA'YA  BİN ZEYTİN FİDANI

Eskişehir’in Akdeniz’i olarak bilinen ve iç Anadolu’da zeytin yetişen tek yer olan Sarıcakaya ilçesine bin adet zeytin fidanı daha dikildi.

Sarıcakaya Belediyesi ve Orman bölge Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen projede, stat caddesi üzerine, refüj ve boş alanlara fidanlar dikildi. Fidan dikimine, Kaymakam Recep Aydın, Belediye Başkanı Faruk Güler, DSİ Bölge Müdürü Murat Gül ve Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve öğrenciler katıldı. Eskişehir Orman Fidanlığında sera altında yetiştirilen zeytin fidanları toprakla buluşturuldu. Fidanların bakımı belediyeye ait olacak.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mahmut

19 Nisan 2018 10:58
Kapatılan beldelerde yaşayanlar cezalandırıldı.Bütün gelirleri bu belediyeye akıyor.Belediye 2 işcinin parasını ödeyemezken artık kültür gezileri düzenlemeye başladı.Bütün yatrımler merkeze.Beldeler harap oldu.Nüfusları azaldı.

Hasan

19 Nisan 2018 11:02
Köylere haftada bir defa gelip çöp alıyor.Gelmeyin.Millet çöpünü kendi toplar.

beyköylü

19 Nisan 2018 14:21
Mademki hizmet merkezde yoğunlaştı ,seçimi iyi değerlendiriyoruz köylerden belediye başkanı seçiyoruz,köylerin oyu merkezden fazla,bir dönem daha yakınmanın bir anlamı yok.

Lçn

20 Nisan 2018 16:43
Laçın olarak Sarıcakaya belediyesinden hiç bir şey istemiyoruz.Bizim kaynaklarımızı da kullanmasınlar.2000-2500 nüfus varken yarısı göç etti.

Kadir

20 Nisan 2018 16:32
Laçin Sarıcakaya'nın mahallesi asla değildir.

ömer

20 Nisan 2018 12:09
çok güzel bu bölge bir tünelle eskihire bağlanmalı yani üstten yollarla falan değil eskişehir bu bölgenin ikliminden sonuna kadar yararlanmalı ve bu bölge insanıda daha gelişmeli.Ayrıca oranın yerlileri yorum yapmış ben de bu değerlendirmelere katılıyorum.Bizim ilçedede aynı yatırımlar merkez ilçeye ve ya bu ilçeye yakın yerlere yapılıyor çever köylere yatırım yok. 2-3 haftada gelinirse çöpler alınıyor.hizmet bu mu yani.

Gazi

19 Nisan 2018 19:16
Biz mahalle olmak istemiyoruz.Sarıcakaya kendi başının çaresine baksın.o kadar.

Hakan

19 Nisan 2018 19:14
Beyköylü. köylerden belediye başkanı mı seçiliyor Siz mahalle olarak kalın. İsteyen eskiden olduğu gibi köy olsun .Biz kendi çöplerimizi toplarız.
IRKÇI BİR SALDIRI
IRKÇI BİR SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna yapılan silahlı saldırıya avukatlar ve Emek ve Demokrasi Güçleri tepki gösterdi. Kemal Koçak "Saldırının en önemli gerekçesi Karasu'nun ismidir. Yapılan ırkçı saldırıyı kınıyoruz" dedi.
BÜYÜKŞEHİR'DEN SİYAH ÇELENK AÇIKLAMASI
BÜYÜKŞEHİR'DEN SİYAH ÇELENK AÇIKLAMASI
Büyükşehir Belediyesi önüne giderek siyah çelenk bırakan Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerine yönelik olarak Büyükşehir Belediyesi’nden de bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “ Siyah çelenk mevsimi başladı” denildi.
HİZMET TEPKİSİ
HİZMET TEPKİSİ
Mahallelerine hizmet verilmediğinden şikayetçi olan Fevziçakmak Mahallesi Muhtarı Ayşe Çıraklı ve mahalleli, Büyükşehir Belediyesi'nin önüne siyah çelenk bırakarak tepki gösterdi.
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla kent genelinde uygulama gerçekleştirildi.
AVUKATLARDAN AÇIKLAMA
AVUKATLARDAN AÇIKLAMA
Baro başkan adayı Mustafa Elagöz Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna yapılan silahlı saldırı ya tepki gösterdi. Elagöz "Bu saldırı hukuka ve tüm avukatlara yapılmıştır. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz." dedi.
FEYZİOĞLU'NDAN SALDIRI TEPKİSİ
FEYZİOĞLU'NDAN SALDIRI TEPKİSİ
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Eskişehir'de Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosunun bulunduğu binaya av tüfeğiyle yapılan saldırı hakkında açıklama yaptı.
ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Eskişehir Şubesi, sağlık çalışanlarının döner sermaye problemini ve taleplerini konu alan bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında döner sermaye için temsili cenaze töreni düzenlendi. Eskişehir Sağlık-Sen İl Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, açıklamayı temsili imam olarak okudu. 
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
 Fırsatçıların un fiyatlarına yaptığı fahiş fiyat artışları fırıncıları isyan ettirdi. Temmuz ayında 75 lira olan bir çuval unun 110 liraya fırladığını anlatan fırıncılar, bu durumun fırsatçılardan kaynaklandığını, hükümetle, euro veya dolar ile hiçbir ilgisi olmadığını anlattı. 
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafında uyuşturucuyla mücadele kapsamında yakalanan 3 şahıs adliyeye sevk edildi.