DANIŞMA MERKEZLERİ KİLİT ROL OYNUYOR

26 Mayıs 2017 15:19
  DANIŞMA MERKEZLERİ  KİLİT ROL OYNUYOR

ESOGÜ Rektörlüğü ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) işbirliğiyle kurulan, mülteci kadın ve kız çocuklarına eğitim vermeyi amaçlayan Kadın Sağlığı Danışma Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.

UNFPA Türkiye Temsilcisi Karl Kulessa, açılışta yaptığı konuşmada, Kadın Sağlığı Danışma Merkezinin yaşanan insani krizlerden etkilenen kadın ve kız çocuklarının korunması ve istihdam edilmesinde kilit role sahip olduğunu kaydetti.

Ekipman ve gıda

Üreme sağlığı ve cinsiyete dayalı şiddet, güçlendirme ve yetenek geliştirme çalışmalarının Türkiye'deki mültecilere ekipman ve gıda teminatı konularında kapasite geliştirme ve teslimatının temel sorumluluk alanlarını oluşturduğunu anlatan Kulessa, "Kadın ve çocuklar mülteci nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Bunların yüzde 25'ini kriz dönemlerinde daha da ihmal edilen acil durumlarda daha savunmasız olan hamile kadınlar oluşturmaktadır" dedi.

Motivasyon buluyorlar

Kulessa, "Kadın Sağlığı Danışma Merkezi, cinsiyete dayalı şiddet vakalarına daha iyi cevap verebilmek için bilinçlendirme ve güçlendirme aktiviteleri, psikososyal desteklerle üreme sağlığı hizmetleri vermeyi amaçlamaktadır. Bu merkezler kadınlar için sosyalleşmek, ağ kurmak, özgürleşmek ve kendi hayatlarına devam etmek için motivasyon buldukları merkezlerdir" diye konuştu.Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.