ÇOCUKLARI İÇİN ENDİŞE EDİYORLAR

22 Temmuz 2019 17:01
  ÇOCUKLARI İÇİN ENDİŞE EDİYORLAR

Eskişehir’e çalışmak için gelen tarım işçileri, yaşadıkları bölgenin trafik yoğunluğu ve yola yakın olmasından dolayı çocuklarının bir kaza ile karşı karşıya kalmasından endişe duyduklarını belirtiyorlar.

Oyun alanlarına yakın

Yazın tarım işlerinin yoğun olması sebebiyle yaşadıkları şehirlerden çalışmak için gelen mevsimlik işçiler, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Aileleriyle birlikte Sakin Tepe Mahallesi civarında çadırlarda yaşayan işçiler, çocuklarının oyun alanlarının yola yakın olmasından dolayı önlem alınmasını bekliyor.

Tel örgü çekilmeli

Konuyla ilgili yetkililerden yardım isteyen tarım işçileri, yaşam şartlarının iyileştirilmesini de istiyor. Yola yakın yerlere tel örgüsü çekilmesi gerektiğini belirten işçilerden birisi, "Çalışmak için buraya geldik. Mecburen çocuklarımızı da yanımızda getirdik. Biz çalışırken onlar oyun oynuyorlar. Oynadıkları alan yola çok yakın. Allah korusun yola oynadıkları top kaçsa o sırada yoldan geçen bir araba çarpabilir. Biz önlem alınmasını istiyoruz. Basit bir tel ile etraf çevrilebilir" dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

doğrucu mahmut

23 Temmuz 2019 21:49
mevsimlik işçiler çocukları ile ne kadar ilgilendiklerini bir düşünsün koskoca ovada yolun kenarından başka oyun oynayacak alan yokmu acaba? Yoksa tel örgü çekmek için bahane mi arıyorlar

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama