PANCAR ÇİFTÇİSİNE SUSURLUK ÇİLESİ

13 Ekim 2019 15:03
   PANCAR ÇİFTÇİSİNE  SUSURLUK ÇİLESİ

Her yıl şeker pancarını işlenmesi için 150 kilometre uzaklıktaki Eskişehir Şeker Fabrikası’na taşıyan Günyüzülü bin 500 çiftçi, bu yıl 450 kilometre uzaklıktaki Susurluk dayatması ile karşı karşıya kaldı.

Çiftçiden pancarını Balıkesir Susurluk Şeker Fabrikasına teslim etmesinin istendiğini aktaran CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Türkiye’nin en kaliteli pancarı bu. Günyüzü nere, Susurluk nere? Pancar 450 kilometre yol çekecek, fabrikaya geç ulaşacak, çiftçimizin küspe geliri büyük oranda düşecek. Plansızlığın, öngörüsüzlüğün bedeli çiftçiden çıkarılamaz” dedi. Bu garip kararın bedelini Günyüzülü çiftçinin ödeyeceğini dile getiren Çakırözer, “En büyük kayıp pancar küspesinde olacak. Çiftçi Eskişehir’de 130 liraya satabildiği pancar küspesini Susurluk’ta 60 liraya ancak satacak. Sadece küspe satışından bile her çiftçinin 5-10 bin lira zarara uğrayacak” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

14 Ekim 2019 10:12
pancarcılar başkanına gidin arkadaş. Es Es i kurtardı sizide kurtarır. Bu arada susurluğa fazladan kota vermek için siz gidiyorsunuz. Hem karnınız doyacak hem ekmeğiniz bitmeyecek. Öyle bir dünya yok. ekstra kota ile mal satacaksan zorluğu olacak.

Serdoş

14 Ekim 2019 09:22
Günyüzü'nde CHP'nin aldığı oya bakın bir de Günyüzü'lü çiftçilerin dertleriyle uğraşan Çakırözer'e , umarım kimin dertleriyle ilgilendiğinin bir sonraki seçimde bir karşılığı olur. Saygılarımla....

Can

13 Ekim 2019 19:36
Utku bey bu suriyeli hareket için sesin çıkmadı hayrola yoksa yssdamısın

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama