KADIN GİRİŞİMCİLERE HİBE FIRSATI

Son Güncelleme : 20 Nisan 2019 13:04
   KADIN GİRİŞİMCİLERE HİBE FIRSATI

İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hüsniye Tali, kadın girişimcilere 25 bin lira hibe imkanı sunan Yerel Lezzet Gıda Girişimciliği Hibe Programı hakkında açıklamada bulundu.

Eğitim alacaklar

Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hüsniye Tali, Kız Kardeşim Projesi kapsamında organize edilen Yerel Lezzet Gıda Girişimciliği Hibe Programı hakkında değerlendirmede bulundu. Program ile kadınların bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarının amaçlandığını belirten Tali, projeleri başarı bulunan ve eğitimlerini tamamlayan kadın girişimcilerin 25.000 Lira, İş Geliştirme Hibesi almaya hak kazanacağını söyledi.

Yerel lezzetler

Yerel lezzetler üzerine çalışan, halihazırda işletme sahibi olan girişimci kadınların programa başvurabileceğini belirten Tali, Yerel Lezzet Gıda Girişimciliği Hibe Programının üç aşamadan oluştuğunu söyledi. Birinci aşamanın online başvuru olduğunu, ikinci aşamada ise iş fikrinin değerlendirildiği mülakat yapılacağını belirten Tali, son aşamada ise eğitimlerini başarıyla tamamlayanların hibe almaya hak kazanacağını dile getirdi. Programın kadın girişimcilerin işletmelerine markalaşma desteği sağladığını kaydeden Tali, programa katılmak isteyenlerin 10 Mayıs 2019 tarihine kadar https://bit.ly/2GffVHi adresi üzerinden ücretsiz olarak başvuru yapabileceğini ifade etti.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eskişehirli

21 Nisan 2019 11:49
Türkiye'mizin güzel yemeklerini yerlilerinden öğrenmek için güzel bir organizasyon olmuş. Toplamda 10 kadına verilmesi öngörülüyor. Yemeklerin hikayelerini de anlatmanızı istiyorlar. Veri toplama işi baya bir organizasyon haline gelmiş . Başvuru formundan not: Değerlendirmeler sonunda başarılı olan kadınlar ₺ 25.000 İş Geliştime Hibesi'ni almaya hak kazanacaktır ve işletmelerine markalaşma desteği sağlanacaktır. Toplamda 10 kadının ödüllendirilmesi ön görülmektedir.

recep

21 Nisan 2019 09:37
Böyle ıvır zıvır işlere destekmi olur. milletin parasını heba ediyorsunuz.